Mád minden időben meghatározó települése volt a borvidéknek. A XIII. századtól kezdve határában főurak igyekeztek szőlőt szerezni, a településen pincét építettek, vagy vásároltak. A település szerepe Tokaj-Hegyalján napjainkban is elvitathatatlan. A területi adottságoknak, a helyi termelők szakértelmének, a hagyományoknak köszönhetően továbbra is a borvidék egyik legmeghatározóbb települése.
A monda szerint honfoglaló Árpád Vezér megpihent Hegyalja egy magaslatán, körbetekintett, majd a látvány hatására így szólt:
"Ma ád Isten szerencsét e tályon."
Amit látott és amit mondott így tartozik azóta össze, innen származtathatók a környék földrajzi elnevezései:
- Ma ád - Maád, mai nevén Mád
- Isten - Isten-hegy, ahol Árpád megpihent
- Szerencsét - Szerencs
- Tályon - Tállya.
2005 óta rendelkezünk a településen szőlőterülettel, mely területnagyság az évek során szépen gyarapodott. Ma már közel 16 hektáron dolgozunk jellemzően mádi dűlőkben, illetve Tállya, Tarcal és Tokaj településeken.
Betsek
A 40 éves öreg tőkékkel rendelkező terület 2011 tavaszán került birtokunkba. Az első szüret után az ültetvényt szinte teljesen visszametszettük, a hiányzó tőkéket újakkal pótoltuk.
Terület: 1,2 ha
Fajták: 40% furmint, 40% hárslevelű, 20% sárgamuskotály
Talaj: riolit tufa, barna agyag fedőréteggel
Úrágya
Mád egyik méltán híres dűlőjéről már 14. századi utalást is lehet találni. Nevét onnan kapta, hogy Mád lakossága a település nyugati oldalán fekvő hegy, markáns takarásában látták a Napot (ahogyan a régi magyarok is nevezték az Urat) lenyugodni, azaz ágyba menni/feküdni. A birtokunkba került dél-nyugati fekvésű területen nagyjából fele-fele arányban található furmint és hárslevelű.
Terület: 0,9 ha
Fajták: 50% furmint, 50% hárslevelű
Talaj: kvarctufit, vörösagyag fedőréteg
Középhegy
A birtokunkba került területen 30-50 éves öreg tőkék találhatóak. Megvásárlása után nagy munkába kezdtünk: a terület parlagon lévő részein lévő támfalakat felújítottuk, valamint újakat építettünk, 2008-ban furmint és sárgamuskotály tőkékkel telepítettük be.
Terület: 6,2 ha
Fajták: 65% furmint, 25% hárslevelű, 10% sárgamuskotály
Talaj: vörösagyag fedőréteg, bentonitos alapkőzet, kvarcitos riolit tufa
Szent Tamás
Mád ikonikus dűlője, a település egyik legmagasabban fekvő területe. 2018-ban jutottunk hozzá egy nagyon jó, dél-délnyugati fekvésű szőlőhöz.
Terület: 0,6 ha
Fajták: 60% furmint, 40% hárslevelű
Talaj: vörös agyag, mállott zeolit, és kemény többféle kvarcos riolit tufa
Nyúlászó
Neve a szőlőtelepítések előtti főnemesi kedvtelésre, a nyúlvadászatra utalhat. A Szent Tamás dűlőtől délre elhelyezkedő dűlőben, 2018-ban szereztünk egy szép, dél-keleti kitettségű területet.
Terület: 1,1 ha
Fajták: 75% furmint, 25% hárslevelű
Talaj: sárga- és vörösagyag, kvarcos kemény tufa alapon
Központunkat is Mádon alakítottuk ki. 1700-as évek végén épült borház került a birtokunkba, amely a Szirmay családhoz tartozott, a levéltári adatok alapján utoljára gr. Szirmay Ottó birtokolta.
Az idő és a hanyagság vas foga sajnos mély nyomokat hagyott, ezért (és más célból is) szükségessé vált a felújítás, amely 2012-ben fejeződött be.
A borház közvetlen közelében található az érlelő pincénk, valamint kóstoló-; és a palackos borok értékesítésének helyet adó üzletünk.
2014 óta vendégházunkba is várjuk a vendégeket, akik át szeretnék élni a hamisíthatatlan mádi életérzést.